2019. december 6. KÖNYVBEMUTATÓ ÉS ELŐADÁS A PANNONIABAN

Monográfiájában a szerző emléket állított a 75 éve történt kataklizmával felérő eseményeknek.

Átfogó képet rajzol a Sopron vármegye területe felett lezajlott légiharcokról. (géplezuhanásokról)

Sopron történelmének mindmáig legtragikusabb napja 1944. december 6-a volt.

Ezen a napon pusztítóerejű légitámadás érte városunkat. Az amerikaiak elsődleges célja a vasúti létesítmények

lerombolása, az átmenő forgalom megbénítása volt. A támadó gépek azonban letarolták a belvárost és a Lövéreket is. A várost és környékét (1944-1945-ben) összesen 9 légitámadás érte. Az emberi és anyagi értékekben ezzel irtózatos pusztítást okoztak. A sebek ma már hegednek, de begyógyulni soha nem fognak.

Sopronban a háborús cselekmények következtében életét vesztette mintegy 2200 fő. (civilek, gyermekek asszonyok, fiúk, férfiak és katonák)

December 6-án az ő emlékükre gyújtunk mécsest, vagy gyertyát a Deák téri háborús áldozatok emlékművénél.

(a linkre kattintva elérhető legyen az az oldal, amire a link is mutat)