Csath Béla vasdiplomás bányamérnök ajándéka egyetemi levéltárunknak

Csath Béla 1950-ben Sopronban végzett

vasdiplomás bányamérnök ajándéka egyetemi levéltárunknak.

„Mert Sopront feledni nem lehet” Csath Béla mérnök úr Budapestről két fűzött dossziéban juttatta el hozzánk évfolyamuk vázlatos történetét, és az évfolyam találkozóik történetét. Munkája 70 évet ölel fel dokumentumokkal (arcképek, meghívók, levelezőlapok) gazdagon illusztrálva. A mellékelt évfolyam tabló pedig hiányzott eddigi tablókép gyűjteményünkből.

E példa láttán biztatjuk volt évfolyamainkat – hasonló összeállítással gazdagítsák könyvtárunkat-levéltárunkat. Az évfolyamtörténetek tovább gazdagítják és átörökítik egyetemünk történetét a jövő nemzedékeinek. Köszönjük mérnök úr nemes felajánlását.

A kalapács és a bányászék a bányász címeren